Dżin (I)

with 9 komentarzy
niezbyt poważna historia pewnego dżina
Niektórzy z pewnością już czytali. Wszystkich pozostałych zapraszam do lektury. Z pewnością jest to jeden z moich najlepszych tekstów. W dodatku wzbogacony o nowe sceny. 
Na razie nie udało mi się zrobić korekty pozostałych utworów, więc będziecie musieli na nie trochę zaczekać. Idealnie nie będzie, ale chociaż wyeliminuję różne literówki i poprawię stylistykę.
 
 
 

Wszystko inne występowało na straganie w wielu egzemplarzach. Za to lampa była tylko jedna. Z bogato złoconej podstawy, wyrastała smukła noga, na której mieścił się zbiorniczek na oliwę, również połyskujący złotem i dodatkowo zdobiony arabeskami. Nad nim umieszczony był ażurowy daszek, z boku zaś tkwiła odblaskowa tarcza.

Wrosłam w ziemię. Nie miałam najmniejszych wątpliwości, że to była TA LAMPA! Bardzo stara, prawdopodobnie oliwna, z całą pewnością czarodziejska. Dlatego tkwiłam w bezruchu przed jarmarczną budą, pełnym zachwytu wzrokiem wpatrzona w upragniony przedmiot.

– Ile to kosztuje? – spytałam po angielsku, wskazując na wypatrzoną rzecz.

Kupiec, od początku zorientowany, na czym mi zależy, bez wahania wymienił cenę.

„Zwariował” – pomyślałam ze zgrozą. Ale lampa kusiła tajemniczym blaskiem…

– Niech będzie – skapitulowałam. Nigdy nie umiałam się targować.

Po chwili piastowałam już upragniony przedmiot w objęciach. Pozbyłam się prawie całej przeznaczonej na drobne wydatki kasy, ale to nie było teraz ważne.

Kiedy byłam mała, nie chciałam być księżniczką, nie pragnęłam lalek czy strojnych sukienek. Za to zawsze, odkąd sięgałam pamięcią, chciałam być właścicielką czarodziejskiej lampy Aladyna. Opętało mnie to, gdy po raz pierwszy przeczytałam bajkę o zaklętym dżinie spełniającym życzenia.

Taki dżin to byłoby coś! Lepsze nawet niż wygrana w lotka!

Teraz, choć już nie wierzyłam w czary, nadal nie pozbyłam się nieśmiałej nadziei, że gdzieś tam istnieje inny świat, pełen magii i cudów.

– Ty chyba całkiem zwariowałaś! Kupić tego rupiecia za taką ilość pieniędzy! – Przyjaciółka ze zgrozą przypatrywała się świeżemu nabytkowi. – Po co ci to w ogóle?

– Do dekoracji – skłamałam, bo nie zamierzałam trąbić wszem i wobec o swych fantazjach.

– Ten śmieć?

– A jakby ją tak oczyścić?

– Przecież jest czysta – zimno oznajmiła Lana. – I zdewastowana.

– Przesadzasz. – Z czułością przytuliłam do siebie lampę, uważając by niczego nie złamać. – Jest krucha i delikatna – dodałam, widząc dziwną minę przyjaciółki.

– Upał ci zaszkodził. Wracamy do hotelu zanim jeszcze zrobisz jakieś głupstwo.

– Będzie Adrian? – zainteresowałam się gwałtownie.

– Owszem. Niestety lub stety, przyjedzie razem z Laurą.

Równocześnie się skrzywiłyśmy. Głównie dlatego, że od dwóch lat beznadziejnie podkochiwałam się w Adrianie, który również od dwóch lat był zaręczony z Laurą. Dlatego jej obecność była mi wybitnie nie na rękę.

– Trudno – westchnęłam, klnąc w skrytości ducha. Cudna wizja małego sam na sam z ukochanym, rozwiała się jak mgła. Nie mogłam dostać od losu, tej jednej, jedynej szansy?

Po obiedzie, kiedy przyjaciółka udała się na hotelowy basen, usiadłam na łóżku, stawiając przed sobą na chybotliwym stoliku, upragnioną zdobycz.

Lampa była stara i pomimo wcześniejszego wrażenia, odrobinę zaśniedziała. Bez słowa obejrzałam się, sięgnęłam pod poduszkę i wyjęłam spod niej swoje spodnie od piżamy. Potem z zapałem zaczęłam wycierać podstawę. Jednak po chwili wstałam, poszłam do łazienki i przyniosłam ze sobą pastę do zębów, szampon do włosów i mydło w płynie. Bez oporów wypróbowałam wszystkie środki, by w końcu otrzymać w miarę zadowalający efekt. Na podstawie zauważyłam dekoracyjne arabeski, a tarcza przy zbiorniczku zaczęła nieznacznie błyszczeć.

Zaciekawiona postanowiłam ją zapalić. Tuż pod abażurem, w owalnym zbiorniczku, sterczało pięć postrzępionych knotów. Wydawały się wystarczająco tłuste i zapaliły prawie od razu, nie wymagając więcej niż dwóch zapałek.

Z wielkim zainteresowaniem przyglądałam się pełgającym płomyczkom. Tkwiłam w bezruchu dopóty, dopóki stare knoty nie zaczęły wydzielać z siebie straszliwego odoru zjełczałego tłuszczu. Lekko zaniepokojona pomyślałam o reakcji Lany na zbyt intensywny zapaszek panujący w pokoju i w pośpiechu rzuciłam się do okna.

Zaczerpnęłam świeżego powietrza i rozchyliwszy okiennice na maksymalną szerokość, odwróciłam się. I zamarłam w bezruchu, z rozdziawionymi ze zdumienia ustami.

Na naszym łóżku siedział potężny, muskularny mężczyzna o ciemnej, mahoniowej skórze. Był całkiem łysy i nagi, nie licząc skąpej opaski, zawiązanej wokół bioder. Wyginał się i naprężał muskuły, jakby właśnie wydostał się z jakiegoś ciasnego pomieszczenia, które nie pozwalało mu przez dłuższy czas rozprostować mięśni. Akurat kręcił głową dookoła, masując dłonią kark, gdy jego wzrok padł na moją znieruchomiałą sylwetkę. Wąskie, lekko skośne oczy spojrzały badawczo, obserwując mnie z mieszanką pogardy, zaciekawienia i lekceważenia.

– O rrrannny! – wyjęczałam w ciężkim szoku.

Chciałam dżina, to go dostałam. Nie mogłam więc stać jak ten słup soli, bo jeszcze pomyśli, że jestem jakaś niedorozwinięta i ulotni się w siną dal. Co to, to nie!

– Jakiś ty śliczny! – wykrzyknęłam z entuzjazmem i pokonawszy nagły paraliż, potykając się o porozrzucane buty, podeszłam bliżej. Mało brakowało, a zaczęłabym skakać z radości.

Znów spojrzały na mnie atramentowo czarne oczy, z niezwykłymi ognikami w głębi. Twarz miał szczupłą, o wyraźnie zarysowanym spiczastym podbródku, zgrabnym nosie i wąskich ustach. Ale kiedy się uśmiechnął, zobaczyłam odrobinę zbyt ostre zęby. Potem lekko wysunął mięsisty, purpurowy, rozdwojony nakońcówce język.Nieznajomy wprost emanował erotyzmem, jednak choć czułam go w powietrzu i przez skórę, to nie bardzo mi się to podobało.

– Nie do wiary! Kobieta!Allah jest łaskawy!– powiedział przyglądając się mi badawczo.

Dziwnie zaczął rozmowę, a w dodatku znakomicie go zrozumiałam. „Nic dziwnego, w końcu jest dżinem” - pomyślałam mgliście. Czary i tak dalej…

– Ty z tej lampy? – upewniłam się, stając naprzeciwko niezwykłego gościa.

– Można to tak ująć – odparł lakonicznie. – Jakiś dureń uwięził mnie w niej kilka setek lat temu. Jestem więc głodny, zdrętwiały i… – tu zawiesił głos, w dość jednoznaczny sposób spoglądając w moje oczy.

– Nic z tego – powiedziałam twardo. Cokolwiek chodziło mu po głowie, mogło zaczekać. Przede wszystkim musiałam zadbać o własny interes.– Najpierw życzenia, potem możesz sobie szaleć, ile dusza zapragnie.

– Myślałem, że z braku laku, mogłabyś i ty…

Dziwny jakiś był ten dżin. Nie dość, że doskonale go rozumiałam, to w dodatku posługiwał się całkiem nowoczesnymi zwrotami.

– Że co? – spytałam z niemądrą miną.

– No wiesz… – znów znacząco zwiesił głos, usiłując nadać swemu spojrzeniu uwodzicielski wyraz.

Zapatrzyłam się na niego, niczym sroka w gnat. Dopiero, gdy zauważyłam, jak wymownie masuje okolice krocza, otrząsnęłam się z szoku i wybuchłam.

– Co ty sobie wyobrażasz? – Ujęłam się energicznie pod boki. –Cholera! Dlaczego akurat mnie trafił się jakiś erotoman?

– Pięćset czterdzieści trzy lata postu to chyba wystarczający powód – odparował z urazą, wstając i przeciągając się.

– Najpierw moje życzenia i później możesz sobie ruszać w świat, bzykając wszystko co napotkasz.

– Chociaż troszkę… Dotkniesz tylko…

– Uuuu… – Podeszłam bliżej i walnęłam go zaciśniętą pięścią prosto w żołądek. Nawet się nie skrzywił, tylko spojrzał na mnie rozbawiony z góry.

– I jak będzie?

– Ja chyba oszaleję? Posłuchaj mnie ty bucowaty duchu z lampy! – Każde słowo podkreślałam energicznym uderzeniem w jego pierś. Swoją drogą, czułam się niczym komar atakujący słonia. Erotyzm ulotnił się jak mgła, w zamian za to pojawiła się wściekłość.

– Moim pierwszym życzeniem jest, abyś trafił gdzieś, gdzie sobie ulżysz. Jak zejdzie z ciebie trochę pary, to masz wrócić. Zrozumiano? – dodałam groźnie.

– Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem – mruknął drwiąco i zniknął tak nagle, że moja zaciśnięta pięść trafiła w próżnię i zachwiawszy się, upadłam na łóżko.

Przez bardzo długą chwilę leżałam w bezruchu, zastanawiając się, czy wyobraźnia nie spłatała mi koszmarnego figla. Potem uniosłam głowę i rozejrzałam się dookoła. Lampa wciąż stała na stoliku obok łóżka, rozsiewając wokół siebie cudowny zapaszek zjełczałego tłuszczu. Nic nie świadczyło o tym, by przed chwilą siedział tu baśniowy stwór, domagający się ode mnie usług seksualnych.No właśnie – to było najdziwniejsze.

– Zwariowałam – powiedziałam z grozą w głosie. – Jak nic, po powrocie z wakacji trafię prosto do czubków!

Chociaż jeśli dżin wróci i spełni życzenia… Pomyślałam o Adrianie. Tak, to było przyjemne szaleństwo.

„Co mi tam” – stwierdziłam lekkomyślnie. „Pójdę popływać, poopalać się i zaczekam, aż ten erotoman się pojawi. A potem zobaczymy.” Podniesiona na duchu rychłą wizją spełnienia swych od dawna skrywanych pragnień, szybko przebrałam się w kostium, narzuciłam tunikę i z książką pod pachą, skierowałam na plażę.

Do kolacji snułam radosne marzenia, od teraz, aż do przyszłości wypełnione ubóstwianym mężczyzną. Z detalami odpracowałam pierwszą randkę, pierwszy pocałunek i pierwszy seks.

Na chwilę przypomniałam sobie muskularną sylwetkę i ciemne, drwiące oczy. Dżin, owszem, był seksowny, ale całkowicie nie dla mnie. Nie gustowałam w takich mięśniakach, co to myślą, że wystarczy skinienie i dziewczyny same już ustawiają się w kolejce. Miał spełniać moje życzenia, a nie umawiać się ze mną na randki. Zresztą już dokładnie wiedziałam, co mu chodzi po głowie i z pewnością nie była to wizja romantycznej kolacji przy świecach…

Najlepiej będzie jak zajmę się marzeniami o weselu i podróży poślubnej, rzecz jasna z Adrianem. Potrząsnęłam głową i z niejakim trudem powróciłam do poprzednich planów.

Do pokoju wróciłam błogo rozleniwiona, absurdalnie szczęśliwa i rozmarzona. Dżina jeszcze nie było. Poczułam lekki niepokój, ale w końcu miał co nadrabiać – pięćset lat!

Moja współlokatorka wciąż jeszcze nie wróciła znad basenu. Wzruszyłam ramionami i postanowiłam udać się na kolację w pojedynkę.

Kiedy tylko usiadłam przy stoliku,z talerzem pełnym smakołyków, zjawił się dżin.

– Tak szybko? – zdziwiłam się przelotnie, ładując sobie do ust soczysty kawałek mięsa.

Zajął miejsce naprzeciwko i z zaciekawieniem się przyglądał. Nie był już nagi, miał na sobie biały t-shirt z napisem „I’ma ghost” i plażowe spodenki w żółte banany.

– Brałem od razu hurtem. – Mrugnął łobuzersko i poczęstował się kawałkiem chleba.

– Nie gadaj? – Przełknęłamto, co miałam w ustach i sama podsunęłam mu talerzyk z sałatką. – Częstuj się, musisz mieć dużo sił, zanim przystąpimy do realizacji moich życzeń. I skąd masz takie wystrzałowe ciuchy?

– Musiałem się wtopić w tłum.

– I w tym celu założyłeś na siebie te cudaczne gacie?

– A co? Złe są?

– A nie, nie – chwyciłam szklankę z wodą i popiłam. – Swoją drogą, dziwaczny jesteś. Ten z bajki był bardziej… Hm… Bajeczny? Magiczny?

– Uduchowiony, tragiczny – podpowiedział uprzejmie.

– No właśnie! A ty pierwsze, o czym pomyślałeś, to seks.

– Nadal mam ochotę…

– Zmiłujcie się niebiosa!

– I wciąż mi stoi…

Zakrztusiłam się. Przez chwilę obserwował jak usiłuję złapać oddech, potem uprzejmie walnął mnie w plecy.

I właśnie wtedy pojawiła się najwyraźniej zaintrygowana Lana.

– Tu jesteś! Wszędzie cię szukałam. A kim jest ten przystojniak? – Wdzięcznie zajęła miejsce przy stoliku. Przez chwilę przyglądałam się z niesmakiem, jak przyjaciółka mizdrzy się i kryguje, mrugając przy tym głupawo rzęsami.

– W zasadzie to nie wiem. Jak się nazywasz? – spojrzałam na dżina z nieukrywaną ciekawością.

– Kevin Costner – odparł stanowczo.

Przez bardzo długa chwilę wpatrywałyśmy się w niego osłupiałe. Potem wybuchłam śmiechem.

– Ty kretynie – powiedziałam ocierając łzy z oczu. Miałam w nosie to, że Lana spogląda na mniez niesmakiem. – Aleś sobie wymyślił!

– To niech będzie sam Kevin – warknął z urazą. –Z czego się śmiejesz, szurnięta babo?

Puściłam tę obelgę mimo uszu.

– A więc to jest pan Sam Kevin,a to Lana, moja przyjaciółka – wciąż rozbawiona, dokonałam uroczystej prezentacji.

Całe szczęście, że przejęli na siebie ciężar konwersacji, więc mogłam dokończyć kolację. Dżin był niezły – na poczekaniu wymyślił nową tożsamość, kilka wspomnień z traumatycznego dzieciństwa i smutną opowieść o przeżytym ostatnio zawodzie miłosnym. Ubaw po pachy, zwłaszcza, że Lana uwierzyła w każdy szczegół, w odpowiednich momentach potakując współczująco głową lub też wydając pełne zgrozy okrzyki. Przelotnie zastanowiłam się, czy trafią do łóżka jeszcze tego wieczoru – widać baśniowy napaleniec nadal nie był w pełni zaspokojony. Potem pomyślałam, że czeka mnie długa, bardzo długa rozmowa z przyjaciółką…

„Co za ironia losu” – pomyślałam, idąc po deser. Mam w garści seksownego, chętnego faceta, a w dodatku takiego, który niejako z urzędu będzie musiał spełnić moje marzenia. I oddaję go bez cienia żalu.

Kiedy wróciłam, przy stoliku nikogo nie było. Z filozoficznym spokojem zjadłam do końca i powoli skierowałam się do pokoju. Myślałam, że zastanę w nim Lanę, a tymczasem w środku było pusto. Zaintrygowana, gdzie też podziała się moja współlokatorka, weszłam do łazienki. Zabawiłam tam dłuższą chwilę, gdy nagle trzasnęły drzwi wejściowe i usłyszałam cichy, kobiecy śmiech. Potem nastąpiła seria głośnych jęków i dziwnych stęknięć.

Delikatnie uchyliłam drzwi łazienki. Przez powstałą szparę miałam doskonały widok na cały pokój oraz na obszerne łóżko. A na nim, najwyraźniej bardzo sobą zajęci, znajdowali się właśnie Lana i dżin.

„O cholera!” – pomyślałam, wycofując się cichaczem. Co ja miałam teraz zrobić? Aby wyjść z apartamentu, musiałabym przejść przez prawie całą sypialnię. Jak, skoro nie chciałam zdradzić swojej obecności?„Podwójna cholera” – dodałam w duchu. Musiałam zostać w łazience, wsłuchując się w narastające okrzyki.

„Zaraz!” – wyprostowałam się z nagła. Przecież to nie był głos mojej przyjaciółki…

Zaniepokojona tym stwierdzeniem, ponownie zerknęłam zza futryny. Co za skubaniec! Kiedy on w ogóle zdążył dokonać nowego podboju?

Na łóżku sytuacja najwyraźniej się klarowała. Kobieta klęczała, obrócona tyłem do mężczyzny, a jej pośladki znajdowały się na wysokości sterczącego przyrodzenia. I w tym momenciepoczułam zdumienie. I dziką zazdrość… Też bym chciała faceta z takim sprzętem!

„Nie czas na głupoty” – upomniałam samą siebie. Trzeba będzie przywołać tego erotomana do porządku.

Zgrzytnęłam zębami i stanowczo otwarłam drzwi na oścież, wylatując na środek sypialni.

– Co to ma znaczyć? – spytałam surowo.

Dżin ani odrobinę się nie zakłopotał. Celnym ruchem wbił się pomiędzy sterczące pośladki wijącej się przed nim kobiety i wolno zaczął ją posuwać, patrząc jednocześnie z ironią w moje oczy.

– A co? Nie widać – odpowiedział pogodnie, jednocześnie figlarnie puszczając oczko.

– Yyyy… – zająknęłam się, czując jak moje policzki raptownie czerwienieją.

– Chcesz się przyłączyć? – Teraz jakby odrobinę przyspieszył.

– Za kwadrans ma jej tu nie być!

– To twoje życzenie? – spytał lekko posapując. Kobieta na łóżku wydawała z siebie coraz głośniejsze jęki.

Nie odpowiedziałam, tylko godnie, na tyle, na ile pozwalała na to sytuacja, opuściłam pokój. Stałam po drugiej stronie drzwi, z wściekłością wsłuchując się w okrzyki rozkoszy i coraz głośniejsze plaskanie. W końcu wszystko stało się chaosem, zakończonym zgodnym skowytem dwóch głosów. Lecz, o ile w jednym słyszałam tylko ekstazę, to w drugim wyraźnie było wyczuwalne rozbawienie.

– Możesz już wejść – dżin szerokim gestem zaprosił mnie do środka. O dziwo, jego kochanka zniknęła. On sam stał w narożniku pokoju, całkiem nagi, z wciąż jeszcze nabrzmiałą męskością i najspokojniej w świecie pił moje zdobyczne piwo.

– Oddawaj! – wrzasnęłam, dodając kilka niecenzuralnych słów.

– Wielkie mi rzeczy. – Pstryknął palcami i na stole pojawiło się jeszcze kilka butelek ulubionego napoju.

Przytuliłam je z uczuciem do piersi. Potem zerknęłam na niego potępiająco.

– Posłuchaj mnie teraz – wstałam i spojrzałam prosto w te niezwykłe oczy. – Skoro już uwolniłam cię z lampy po tylu latach niewoli, to może zacząłbyś myśleć, jak by tu się odwdzięczyć?

– Cały czas mam to na uwadze.

– Wyczuwam sarkazm w twoim głosie?

– A skąd u licha mogę wiedzieć, co wyczuwasz?

No nie! Co za bezczelny typek. Zmełłam w ustach przekleństwo.

– Ubierz się chociaż i nie paraduj mi tu z przyrodzeniem na wierzchu.

– Z czym? – spojrzał na mnie z ciekawością. Potem rozsiadł się w fotelu i po namyśle przykryłporzuconym na skraju łóżka ręcznikiem.

– Nieważne. Zajmijmy się moimi życzeniami. Więc po pierwsze…

– Jestem głodny – przerwał bezczelnie.

– …musisz sprawić, by Adrian…

– Zjadłbym soczystą pieczeń – westchnął rozmarzony.

– Zamorduję cię! Przysięgam!

– Nie możesz. Jestem nieśmiertelny – uśmiechnął się szelmowsko.

Milczałam przez dłuższą chwilę. Dżin z bajki był dystyngowanym duchem, posłusznie spełniającym życzenia. A ten tutaj zachowywał się jak aktor komediowy, o kiepskim poczuciu humoru. I w dodatku myślał tylko o jednym…

– Jak nie zaczniesz współpracować, to poślę cię z powrotem do tej lampy, szybciej niż myślisz – zagroziłam,łypiąc na niego złowrogo.

– Ciekawe jak? – burknął, ale przysięgłabym, że w jego oczach ukazał się błysk niepokoju.

– To jak będzie?

– Wal pierwsze życzenie – powiedział z cierpiętniczą miną.

– No więc…

– Nie zaczyna się zdania od więc!

Nie wytrzymałam. Rzuciłam się na niego z zamiarem przywalenia mu w tą bezczelną, choć niewątpliwie przystojną twarz. Okazało się jednak, że spodziewał się tego ataku i po chwili trzymał mnie w żelaznym uścisku, nie pozwalając na najmniejszy nawet ruch.

– To już jest szczyt wszystkiego – oznajmiłam rozgoryczona.

– O nie, jeszcze nie – stwierdził spokojnie, a potem bez problemu przełożył mnie przez kolano i wymierzył soczystego klapsa.

Wrzasnęłam jak oszalała.

I w tym akurat momencie do pokoju weszła Lana.

– Co wy tu robicie? – spytała śmiertelnie zdumiona.

– Gra wstępna – dżin mrugnął do niej okiem, szeroko się uśmiechając. – Chcesz się przyłączyć?

Udało mi się wyswobodzić z jego uścisku, stanęłamwięc obok i prychnęłam, słysząc te słowa. Energicznie poprawiłam ubranie i ze złością spojrzałam w rozbawione, czarne oczy.

– Nie słuchaj tego kretyna.

– Wiesz… Sytuacja dość dwuznaczna, a w dodatku on jest prawie nagi.

– Jak dla mnie może mieć dodatkowo ogon z piór i zęby wampira. A ty wciągaj portki, idziemy się przejść i poważnie porozmawiać. Już! – warknęłam.

Chyba stracił ochotę na przekomarzanie, bo ubrał się i posławszy wciąż lekko osłupiałej Lanie całusa, podążył za mną, z rozanieloną miną wpatrując się w tą cześć ciała, znajdującą się poniżej mych pleców. Myśl o morderstwie stawała się coraz bardziej realna…

– Siadaj – wskazałam mu wiklinowy fotel. Miejsce było dość odludne i idealnie pasowało,by przeprowadzić poważną rozmowę.

– Ja cię nie rozumiem. Odfajkowałbyś te moje życzenia, a potem gdy byłabym już zajęta swoim życiem, miałbyś święty spokój. A ty nie! Wciąż się migasz – wytknęłam mu z dobrze wyczuwalną pretensją.

– Nie musisz – mruknął, patrząc na mnie przeciągle. – Wiesz, że od samego początku mam na ciebie nieziemską ochotę?

Aż otwarłam usta ze zdumienia.

– Dobrze, mów pierwsze – powiedział z cierpiętniczą miną zmieniając znienacka temat rozmowy.

– Serio?– spojrzałam podejrzliwie.

– Tak.

Westchnęłam z ostrożnym zdumieniem. Pora zacząć…

– Jutro przyjeżdża kilku moich znajomych, w tym Adrian. Problem polega na tym, że jest zaręczony.

– I pewnie kocha inną? – podsunął usłużnie dżin.

– No tak…

– To po kiego diabła potrzebny ci taki pajac?

– Chciałabym, abyś mu nie ubliżał. Sprawa jest prosta – ma się zakochać we mnie.

– Szczegóły.

– Jakie szczegóły?

– Zlecenie musi mieć jasno i wyraźnie sprecyzowane cele oraz przebieg. Inaczej mogłabyś mieć pretensje, że coś poszło nie tak. Regulamin tego wymaga.

– Dobrze, więc zrobimy tak – rozkręciłam się na całego. - Będą czekali w holu, aż zameldują ich w recepcji. Wtedy wejdę tymi drzwiami z prawej. Wzrok Adrian padnie na mnie i to będzie jak uderzenie.

– Czyli ma poczuć tę miłość, niczym grom z jasnego nieba? – upewnił się dżin.

– Coś w tym rodzaju.

– I zakochać się bez pamięci w pierwszej kobiecie, która pojawi się w drzwiach po prawej? Litości, dziewczyno! Toż to strasznie durny i oklepany scenariusz!

– Nie marudź, to moje życzenia – powiedziałam nadąsana. Faktycznie, trochę to brzmiało jak w tanim romansie, ale za to jakie mogłoby być efektowne!

– Jak następne będą równe głupie, to ja już tam wolę powrót do lampy…

Pokazałam mu język. Ku memu zaskoczeniu, odpowiedział tym samym. Potem odezwał się pojednawczym tonem.

– No już dobrze. Pamiętaj tylko, że miałaś pięć życzeń do dyspozycji, jak spełnię to, zostaną jeszcze trzy.

– Dlaczego pięć? I przecież to jest moje pierwsze, więc wisisz mi jeszcze cztery.

– A ile lampa miała knotów? Pięć, prawda? No i chciałaś, żebym się zabawił na samym początku.

– To też się liczyło? – z jękiem wplotłam dłonie we włosy. – No trudno. A więc tym bardziej nie marudź, skoro jedno z moich drogocennych życzeń poświęciłam na twoje ekscesy erotyczne.

– Trzeba było ściągnąć sukienkę i wypiąć tyłeczek. Wtedy byś nie straciła.

– Wolałabym oddać wszystkie – odparłam stanowczo, patrząc na niego z potępieniem.

Przez chwilę milczał, jakby nie mogąc znaleźć odpowiednio ciętej riposty.

– Jak masz na imię? – spytał nieoczekiwanie.

– Co? No tak… Liloo – z wahaniem podałam mu rękę. – I skąd ten durny pomysł by nazwać się Kevin Costner?

– Nie wiem – wzruszył ramionami. – Przypadkiem usłyszałem w tym szklanym pudle, jak bzykałem jedną laskę.

– Tylko bez szczegółów – zastrzegłam szybko. – A naprawdę?

– Amir.

– To arabskie imię?

– A jak myślisz? Przecież nie chińskie.

– Zgryźliwy jesteś kolego. No dobrze, plany na jutro ustalone. Aha, Adrian to ten z kręconymi złotymi włosami.

– Będę wiedział który – nie wiadomo z jakiego powodu, wyglądał na zasępionego. Chyba był odrobinę zły. – Ani przez moment nie zapytałaś,jak trafiłem do lampy i kiedy skończy się moja niewola. Obchodzi cię tylko, ten nieznany mi mydłek.

– Nie dramatyzuj.

– Zejdziesz schodami po prawej? – upewnił się z nagłym błyskiem w oku, który wydał mi się podejrzany.

– Tak – potwierdziłam.– Szkoda, że mam tak mało życzeń, poprosiłabym o boski wygląd…

Spojrzał na mnie z ukosa.

– Myślę, że nie musisz o to prosić. Ten Adrian musi być głupcem, jeśli tego nie zauważył.

Akurat! Przyznaję, nie straszyłam wyglądem, ale daleko mi było chociażby do Laury. Miałam ciemne, kręcone włosy, otaczające w prawdziwym chaosie, szczupłą twarz o dużych oczach. Tu natura nie poskąpiła mi swej łaski – miały interesujący odcień szafirów. Usta były zbyt stanowcze, nos lekko zadarty, nakrapiany tysiącem piegów. Dalej było już nijak –drobna, niewysoka, choć z muszę przyznać, że o dość wyraziście zaznaczonych kobiecych kształtach.

I tyle…

– Dobrej nocy – uśmiechnęłam się smętnie, pognębiona analizą atutów swej urody. Potem wróciłam do pokoju. Nie dość, że byłamnieziemsko zmęczona, to jutro czekał mnie naprawdę wielki dzień.

 
 

PS. Czy ktoś mi powie, jak jest poprawnie: atramentowo-czarne czy też atramentowo czarne? Szukałam, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi 🙁

Komentarze

 1. A
  Anonimowy
  | Odpowiedz

  Kiedyś coś słyszałam na ten temat…O ile dobrze pamiętam to atramentowo-czarne gdy są dwukolorowe,jeden kolor wyraźnie odcina się od drugiego. A gdy mają być atramentowoczarne to tak,jak ciemnozielone,kolor jest jeden z podkreśleniem jakiegoś atutu,tak jak tu atramentowe,czy też jasne,ciemne itp. 🙂 . Ale głowy nie dam uciąć – miałam to w podstawówce :).
  Pozdrawiam, M.

 2. Babeczka
  | Odpowiedz

  No właśnie. Ja też tak myślałam, ale dla pewności wbiłam hasło w neta i zgłupiałam… Akurat mam remont i słowniki leżą przywalone całą masą innych książek 🙁 więc nie mogę sprawdzić.

 3. A
  Anonimowy
  | Odpowiedz

  Myślę że czytelnicy nie zwrócą na ten błąd – nie – błąd najmniejszej uwagi bo cały tekst jest strasznie wciągający,choć przeczytałam już wszystkie części Dżina 🙂
  M.

 4. t
  tyncia
  | Odpowiedz

  bardzo podoba mi się to opowiadanie, stwarzasz świetną atmosferę <3
  zapraszam do mnie

 5. E
  Echolalia
  | Odpowiedz

  *"Po chwili piastowałam już upragniony przedmiot w objęciach" – jesteś pewna, że "piastować" to dobre określenie? Bo w sumie zdanie to znaczy tyle, co "troszczyłam się o upragniony przedmiot w objęciach".
  *"przyjedzie wraz z Maksem" – Jak często ty w rozmowie ze znajomymi używasz "wraz"? :> Może i się czepiam, ale ja akurat zwracam uwagę na takie rzeczy, bo według mnie wyglądają nienaturalnie w dialogach.
  *"Ale kiedy się uśmiechnął, zobaczyłam odrobinę zbyt ostre zęby i mięsisty, purpurowy, rozdwojony na końcówce, język. Wprost emanował erotyzmem, jednak choć czułam go w powietrzu i przez skórę, to nie bardzo mi się to podobało" – 1) to w jaki sposób on się uśmiechał, skoro widać było końcówkę języka? :o, 2) rozumiem, że to język emanował erotyzmem? ;> Warto byłoby drugie zdanie zacząć od "mężczyzna".
  *"- Uuuu… – Podeszłam bliżej i walnęłam go zaciśniętą pięścią prosto w żołądek" – to "uuuu…" co miało oznaczać?
  *"Nie był już nagi, miał na sobie białego t-shirta z napisem „I’m a ghost” i plażowe spodenki z żółte banany" – zastanawiam się, czy to tak specjalnie ironicznie miało być, ale mimo wszystko napiszę – biały t-shirt.
  *"Spojrzałam nie dżina z nieukrywaną ciekawością" – na dżina.
  *"cichutko wycofując się do tyłu" – "do tyłu" wywalić, bo masło maślane się robi; nie można przecież wycofywać się do przodu.
  *"I zakochać się bez pamięci w pierwszej kobiecie, która pojawi się w drzwiach po prawej?" – tja… oczywiście dżin przekręcił jej życzenie, a ona się jeszcze zgodziła i pójdzie nie tak, jak miało pójść. Ech… 😛
  Jak wyglądają "zbyt stanowcze" usta?
  A dlaczego akurat atramentowo czarne, a nie czarne (ewentualnie "czarne jak coś tam")? W sumie tak teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać i… czarny zawsze chyba wygląda tak samo? Nie tak, jak na przykład atramentowy niebieski.
  Z typowo technicznych rzeczy – źle zapisane dialogi (przy okazji – zaczyna się je też długą kreską na początku) i błędy interpunkcyjne (ale nie tragiczne, raczej nie przeszkadzały mi w czytaniu).
  Powiem ci, że pomysł z lampą ciekawy, opowiadanie wciągające, a główna bohaterka irytująca i z wkurzającym typem myślenia 😛 Ale to chyba jeszcze nastolatka (chyba że to kieszonkowe, o którym wspomniałaś, to sarkazm), więc jej wybaczam :>
  Pozdrawiam 🙂

 6. Babeczka
  | Odpowiedz

  Poprawiłam wszystko za wyjątkiem "uuu". Jakoś tak tu pasuje 🙂
  Co do dialogów – piszę na notebooku, gdzie nie mogę znaleźć "długiej kreski". A z ręką na sercu – szukałam, posiłkując się informacjami z neta. Albo mam jakiegoś trefnego worda.

  Aha. Co do tych atramentowo czarnych oczu. Czy gdybym napisała to łącznie, można wtedy potraktować powyższe wyrażenie jako uwypuklenie słowa czarnych?

 7. E
  Echolalia
  | Odpowiedz

  Ja tam nie wiem… Sama muszę poszukać regułek na temat tego, jak zapisywać kolory, bo ostatnio różne wersje widzę i mam mętlik w głowie. Jeśli znajdę coś podobnego do "atramentowo czarnych", to dam znać 😉
  A o "uuu" nie chodziło mi o to, że nie pasuje w ogóle, tylko zastanawiałam się, co chciałaś przez to pokazać 😉 Bo wychodzi na to, że taki dźwięk wydała z siebie dziewczyna po uderzeniu dżina, co jest dla mnie dość dziwne. Bardziej pasowałoby do dżina, który jęknął z bólu :>
  Ja długiej kreski u siebie też nie mogę znaleźć :/ Dlatego kopiuję ją ze środka tekstu, jak mam już wszystko napisane i czasem szlag człowieka może trafić 😛 Ale podobno w Wordzie jest taka opcja, że można po napisaniu tekstu ustawić automatyczną zmianę dywizu na myślnik. To jest coś… trzeba tylko to znaleźć 😛

 8. Babeczka
  | Odpowiedz

  A można, można, tylko u mnie nic nie działa. Teoretycznie jak wstawiam — to sam program musi zamienić to na pauzę. I co? Figa z makiem…
  Skrót klawiszowy nic nie daje. Jedyne wyjście, to poprawić cały tekst za pomocą wstawienia symbolu "-". Ale jakoś nie mam do tego serca :)))

  Tak więc co do tego, to po prostu się poddałam, zwłaszcza jak na stronie korekty24 przeczytałam, że powoli odchodzi się od długiej kreski.

 9. R
  Rouse Karmen
  | Odpowiedz

  Podoba mi się pomysł na wykreowanie Amira. Odcina się od reszty. :–)

Napisz nam też coś :-)