Wygrana, premiera 28.IV

with Brak komentarzy

 

Po serii psychole, której ostatni tom Nataniel wykończył psychicznie zarówno mnie jak i większość czytelników, nadeszła pora na coś zupełnie odmiennego. Wygrana jest moim pierwszym wielkoformatowym tekstem i na swoją publikację czekała ponad 10 lat. Nieskromnie napiszę, że to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier!

Wygrana to urzekająca, zabawna i romantyczna historia miłosna dwojga ludzi pochodzących z zupełnie różnych światów. Poznajemy w niej Alicję, nieco zwariowaną, pyskatą i niepokorną studentkę, która niespodziewanie wygrywa wakacje w luksusowym hotelu. Gdy przyjeżdża na miejsce, okazuje się, że na skutek pomyłki personelu, musi dzielić pokój z kimś obcym. Robert jest poukładanym, doskonale zorganizowanym i dość oszczędnym w okazywaniu uczuć mężczyzną, który związki traktuje jak inwestycje. Nieprzewidywalna i żywiołowa Alicja działa na niego niczym przysłowiowa płachta na byka. Żadne z nich nie chce zrezygnować z pokoju, a ponieważ są jak ogień i woda, a na dodatek dzieli ich całkiem spora różnica wieku, możecie sobie wyobrazić czym to się kończy… Katastrofa na skalę globalną gotowa!

Patrząc na tę historię z perspektywy czasu, dziś napisałabym ją trochę inaczej. Jednak nie zmieniłam niczego, bo chciałam zachować oryginalny styl opowieści, która przez te wszystkie lata urzekła tysiące czytelniczek. Począwszy od bloga, aż po wattpad, gdzie przez długi czas Wygrana była nr 1 w kategorii powieści, wyprzedzając znacznie dzieła znacznie bardziej znanych autorek. A pomyśleć, że na pomysł napisania tej książki wpadłam po obejrzeniu sympatycznej i uroczej francuskiej komedii romantycznej 🙂

Zdecydowanie nie jest to erotyk, chociaż znajdziecie w niej kilka gorących scen. Mam nadzieję, że będzie idealną odskocznią od rzeczywistości, a także znakomitą lekturą na nadchodzące wakacje. Czytelnicy, których przyzwyczaiłam do mroku i kontrowersji z pewnością mogą poczuć się zaskoczeni, a nawet rozczarowani. Jednak ja lubię tworzyć historie w różnych gatunkach, bo dla mnie pisanie nie jest pracą, a czystą przyjemnością i od dawna nie wyznaczam już sobie żadnych granic.

Informuję jeszcze, że ruszyła już przedsprzedaż: https://sklep.motylewnosie.pl/product/wygrana/ Ruszyła z kopyta, co szalenie mnie zaskoczyło, ale też bardzo mnie to cieszy! Od siebie dodam, że okładka z pewnością nieco zyska na jakości, gdy zabierze się za nią moja Kasia z Wielogłoski. Książka w przedsprzedaży ma nie tylko promocyjną cenę, ale też kilka bonusów!
Jako ebook będzie dostępna w dniu premiery w motylowym sklepie, na Legimi, Virtualio, Ebookpoint i Świat książki! Jest też pierwszą książką oficjalnie prezentowaną światu jako premiera Wydawnictwa motyleWnosie!

 

Leave a Reply